Τεχνικός Δ/ντής  : Πουλογιαννόπουλος Νεκτάριος

Τηλ.Επικ/νίας      : 6949983898

Ε-mail                  :This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ΘΕΜΑ: «Δραστηριότητες ακαδημιών τηςΑθηναϊκής Α.Ε. Αγ. Δημητρίου, το Σαβ/κο 27-28.01.17».

• Το Σάββατο 27.01.17 το προ-αγωνιστικό τμήμα νεανίδων της Αθηναϊκής Ένωσης αντιμετώπισε εκτός έδρας σε φιλικό παιχνίδι, το αντίστοιχο τμήμα της Ολυμπιάδας Υμηττού. Ο αγώνας έληξε με 2-1 υπέρ της Αθηναϊκής, με σκόρερ την Maria Fernandez & τη Σοφία Πέππα.
  • Την Κυριακή 28.01.17 στο πλαίσιο της διοργάνωσης “AlmaLeague”, που διεξήχθη στις αθλητικές εγκαταστάσεις AlmaClub Αλίμου, οι ακαδημίες αγοριών της Αθηναϊκής Ένωσης εκπροσωπήθηκαν με τα τμήματα ProJunior1,2 & Junior2,3,4.

PROJ1 ΑΘΗΝΑΙΚΗ- PROJ2 ΑΘΗΝΑΙΚΗ 4-1(ημιχ.1-1)

Τα δύο τμήματα PROJ της Αθηναϊκής βρέθηκαν αντιμέτωπα για 1η φορά σε διοργάνωση “AlmaLeague” και με την εμφάνισή τους δικαίωσαν τους προπονητές τους  Αχιλ. Μπονίτση και Χάρη Μετάνοια. Στο αγωνιστικό μέρος, παρότι η διαφορά δυναμικότητας των δύο τμημάτων ήταν γνωστή σε όλους, στο Α’ ημίχρονο διεξήχθη ένα πραγματικό ντέρμπι με ίσες ευκαιρίες και γκολ. Στο Β’ ημίχρονο όμως, η εικόνα άλλαξε καθώς το PROJ1 με τον αέρα της κορυφαίας ομάδας της διοργάνωσης, έδειξε μια άνεση στο σκοράρισμα και πετυχαίνοντας 3 τέρματα επικράτησε με 4-1.

Τα γκολ για την PROJ1Αθηναϊκή πέτυχαν οι Λαθύρης, Βαρθαλίτης, Κουρελής & Παναγιωτόπουλος.

Για την PROJ2 Αθηναϊκή που άνοιξε πρώτη στο σκορ, το γκολ πέτυχε ο Ντρέ.

J2 ΑΘΗΝΑΙΚΗ- ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΒΥΡΩΝΑ 7-2

Ο αγώνας κύλησε πολύ άνετα για την Αθηναϊκή και παρά τη μέτρια απόδοση της, οι παίκτες της πέτυχαν 7 τέρματα.

Για την Αθηναϊκή σκόραραν οι Απατσίδης, Κωστούρος, Λάτζος, Στέλιος, Αφοι Γρηγορόπουλοι(3 γκολ).

J3 ΑΘΗΝΑΙΚΗ- ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ 0-0

Μια καλή εμφάνιση για την Αθηναϊκή με αρκετές χαμένες ευκαιρίες.

J4 ΑΘΗΝΑΙΚΗ- ΘΥΕΛΛΑ 1-8

Το μοναδικό γκολ της Αθηναϊκής πέτυχε ο Λαουτέρης

• Την Κυριακή στο πλαίσιο εσωτερικού τουρνουά ακαδημιών αγοριών της Αθηναϊκής Ένωσης που διεξήχθη στις  αθλητικές εγκαταστάσεις «Ασύρματος»,στον Αγ. Δημήτριο, αγωνίστηκαν τα τμήματα Junior1 & Παίδων.

J1 ΑΘΗΝΑΙΚΗ – ΠΑΙΔΩΝ ΑΘΗΝΑΙΚΗ 2-7

Για την J1 Αθηναϊκή σκόραρε και τις 2 φορές ο Χρηστίδης.